Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Имајќи ги предвид залагањата на вработените за извршување на работните обврски, а по повод новогодишните празници, „Макпетрол“ АД Скопје, објавува дека, на своите вработени им исплати новогодишен надоместок во нето износ од 30.000 денари.

Грижата за вработените е значајна за успешноста на Друштвото на долг рок и истата претставува дел од корпоративната политика на „Макпетрол“ АД Скопје.

 

Објавено на: 26.12.2023 14:15:38
Документ БР.: DOC_10191-777/2023
Урнек: Други ценовно чувствителни информации