листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилникот за котација на Македонска берза АД Скопје, Реплек АД објавува дека

Акционер со над 5% Пецовски Владимир се стекна со 1 нова акција, со што поседува вкупно 1.630 обични акции или 6,29% од вкупниот број на акции.

Објавено на: 18.01.2024 15:08:24
Документ БР.: DOC_10191-36/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации