листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

РЕПЛЕК АД Скопје известува дека на 29.01.2024, по интензивни и обемни преговори, пристапи кон достава на Писмо на намери кон г-дин Дејан Николовски, ДЕМАКС НОВА ИНТ. ДООЕЛ Скопје и ДЕМАКС НОВА ДОО РС, и истото е потврдено и потпишано од сите засегнати страни . Со тоа е постигнато официјално отпочнување на преговорите за превземање на ексклузивните права за маркетинг и дистрибуција на производите на HealthAid Limited UK од Велика Британија, за целиот регион.


Известување за преговори за ексклузивни права за дистрибуција.pdf

Објавено на: 30.01.2024 08:44:36
Документ БР.: DOC_10191-70/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации