Македонски
English
листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известуваме дека, согласно членот 28 од Законот за преземање на акционерските друштва, Управниот одбор на „МАКПЕТРОЛ“ А.Д. – Скопје, на ден 21.2.2024 година, доби Понуда и Проспект за преземање од ОИЛКО КДА – Скопје, за сите обични акции со право на глас, издадени од „МАКПЕТРОЛ“ А.Д. – Скопје, со обврска да ги откупи по цена од 67.001 денари за 1(една) акција.

Објавено на: 22.02.2024 08:37:41
Документ БР.: DOC_10191-119/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации