листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Реплек АД објавува дека

Акционер со над 5% претседателот на Управен одбор Пецовски Душан  се стекна со нови 5 акции, со што поседува вкупно 3.130 или 12,08% од вкупниот број на акции.

Објавено на: 26.02.2024 15:41:34
Документ БР.: DOC_10191-137/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации