листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Во врска со објавата на јавниот повик во дневниот весник Вечер на ден 05.03.2024 год. за учество на Собрание на акционери, кое ќе се одржи на 05.04.2024 година (петок) во просториите на Друштвото, а во врска со со дневниот ред од точка 4 за избор на член на Одбор на директори, во прилог податоците за кандидатот


Предлог за член за Одбор на директори 29.03.2024.pdf

Објавено на: 29.03.2024 14:31:33
Документ БР.: DOC_13285-34/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери