листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за свикување на Годишно Собрание на Акционери на БИМ АД Свети Николе, на ден 20.05.2024 година


Јавен повик за свикување ГОДИШНО собрание.pdf

Објавено на: 17.04.2024 08:41:23
Документ БР.: DOC_10109-35/2024
Урнек: Јавен повик за собрание