листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известување

Реплек АД Скопје, ги известува своите акционери дека почнувајќи од 03.06.2024 година, ќе врши исплата на дивиденда за 2023 година.

Право на исплата на дивиденда за 2023 година имаат сите акционери на Реплек АД Скопје, кои се евидентирани во книгата на акции на ден 17.05.2024 година.

Се повикуваат сите акционери (физички и правни лица) со право на дивиденда за 2023 година, кои немаат сеуште доставено податоци за своите трансакции и жиро сметки да се јават во Друштвото на телефонскиот број 02/3088-712, моб. 070-369-737.

Објавено на: 30.04.2024 14:07:22
Документ БР.: DOC_10191-387/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации