листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следното:

ОКТА АД-Скопје објавува:


1. Одлука за стекнување сопствени акции со откуп.pdf

Објавено на: 30.04.2024 15:16:44
Документ БР.: DOC_12291-11/2024
Урнек: Откуп/продажба на сопствени акции