листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следново

Видео обраќање на М-р. Душан Пецовски по повод Годишниот извештај на Реплек АД Скопје за 2023 година

Реплек АД Скопје ја заврши 2023 година со значителни успеси, демонстрирајќи раст во продажбата и зајакнување на својата позиција на домашниот и меѓународниот пазар. М-р. Душан Пецовски, Генерален директор и претседател на Управниот одбор, во своето видео обраќање ги презентира клучните финансиски резултати на компанијата, вклучувајќи рекорден раст на приходите и профитабилноста. Пецовски исто така ги истакнува инвестициите во иновации и одржлив развој, стратегиите за глобално проширување, како и посветеноста на Реплек кон високи стандарди за квалитет и корпоративна одговорност.

Погледнете го целосното обраќање на следниот линк: https://youtu.be/4fKUfF_5X9g

Објавено на: 17.05.2024 14:05:45
Документ БР.: DOC_26958-2/2024
Урнек: Менаџерско обраќање