листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје, Реплек АД објавува 

Акционер со над 5% претседателот на Управен одбор Пецовски Душан се стекна со нови 30 акции, со што поседува вкупно 3.160 или 12,19% од вкупниот број на акции.

Акционер со над 5% Пецовски Владимир се стекна со 5 нови акции, со што поседува вкупно 1.640 или 6,33% од вкупниот број на акции.

Објавено на: 20.06.2024 14:05:32
Документ БР.: DOC_10191-479/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации