листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Постапувајќи согласно член 38 од Правилата за котација на Македонска берза АД Скопје

Реплек АД Скопје објавува дека членот на Управниот одбор на Реплек АД Скопје, Котески Коста се стекна со 3 нови акции, при што вкупно поседува 33 обични акции.

Објавено на: 01.07.2024 14:05:03
Документ БР.: DOC_10191-489/2024
Урнек: Други ценовно чувствителни информации