листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Техничка корекција - дополнување на одлука

Вабтек МЗТ АД, Скопје


Предлог одлука за зголемување на основната главнина.pdf

Објавено на: 02.07.2024 14:05:59
Документ БР.: DOC_13285-183/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери