листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Техничка корекција - дополнување на одлука

Вабтек МЗТ АД, Скопје


Предлог одлука за зголемување на основната главнина за берза.pdf
Предлог одлука именување нов член на Одбор на директори.pdf
Предлог одлуки Одбор на директори за на берза.pdf

Објавено на: 05.07.2024 15:58:21
Документ БР.: DOC_13285-186/2024
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери